У народі кажуть: «Минуле завжди наздожене». Так і наша, Лановецька громада, ніяк не може оговтатися від непрошених гостей – ПАП «Агропродсервісу». Однак, сьогодні мова не йтиме про свинарники, а про гроші, які пан Чайківський заборгував міському бюджету, а це не мало не багато – понад 2 млн. грн.

    Справа в тому, що відповідно до статті 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвиток інфраструктури Лановецької міської ради від 24.10.2012 року № 711 (зі змінами та доповненнями), листа Державної архітектурно-будівельної інспекції України та акту готовності об’єкта до експлуатації, яким встановлено завершення будівництва з реконструкцією свинокомплексу ПАП «Агропродсервіс», що в с. Оришківці, із кошторисною вартістю 43743 тис. грн. Іншими словами, за діяльність підприємства на території міської ради, ПАП мав сплатити 5% від загальної кошторисної вартості для розвитку інфраструктури Лановецької міської ради. Однак, ніхто цього не робив і, скоріш за все, і не збирався. Міська рада подала до суду і програла цей позов, однак була подана апеляція і відповідно до постанови Львівського апеляційного господарського суду від 06.06.2017 року ПАП «Агропродсервіс» зобов’язано укласти з Лановецькою міською радою договір про пайову участь.

Розуміючи серйозність ситуації, Іван Чайківський почав писати листи до міської ради. І не які-небудь, а з проханнями зменшити відсоток із 5 до 2, а також розділити ці кошти щодо сплати на 60 місяців рівними частинами. Ні перше, ні друге його прохання не були підтримані нашими депутатами міської ради, а винесено рішення щодо розстрочення сплати коштів пайової участі на 12 місяців в сумі 175 тис. грн. щомісячно. Цікаво зазначити, що у своїх листах ПАП «Агропродсервіс» апелює, що «свинокомплекс у с. Оришківці є дуже фінансово затратним, оскільки значно збільшилася вартість кормів, державою були скасовані пільги в оподаткуванні сільгоспвиробників, тобто ПАП «Агропродсервіс» не має таких фінансових можливостей». І тут згадується вислів – «земля кругла». Здається, ще зовсім нещодавно ми просили Івана Чайківського та його компанію зрозуміти нас і наше бажання жити у чистому місті, тепер вже все навпаки – громада повинна ввійти в нібито складне фінансове становище. А можливо воно ускладнилося майбутніми виборами до Лановецької  об’єднаної міської територіальної громади?