Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Гендерне насильство постійно перебуває в полі зору світової громадськості. Не виключенням є і Україна, і наш район зокрема. У першого заступника голови РДА Олександра Батожного відбулося засідання круглого столу на тему “Насильство в сучасному світі”.  Участь у бесіді взяли усі структури та інституції, які тим чи іншим чином мають справу із насиллям, окрім поліції. Дивно, правда? Про своє бачення причин здійснення насильства, його вплив на дитячу психіку та моральну атмосферу та психологічні стани усіх членів сім’ї, я якій вчиняються протиправні дії говорили директор центру соціальних служб Світлана Юзюк та головний спеціаліст служби у справах дітей РДА Наталя Калітон. Дуже часто жінки, що піддаються насильству, терплять знущання багато років, адже прив’язані до чужих думок, осуджень та страху бути щасливими. Звучить мабуть це дико, однак правда, такі люди і не допускають думки, що може бути краще життя.

Будь-які форми насильства є порушенням прав людини. На превеликий жаль,  у 80% випадків тиранії, свідками знущань одного з батьків над іншим стають діти, які теж потерпають від грубої поведінки забіяк. В такому випадку, наголошують спеціалісти, незважаючи на пору доби, вони неодмінно реагують та беруть таких діток на облік.

Прикро, що працівники поліції проігнорували цю зустріч, адже могли б розповісти багато цікавого та пізнавального. Окрім того, могли б дати корисні поради, як поводити себе у ситуаціях, коли ти стаєш жертвою чи свідком сімейного насилля.
Як підсумок зустрічі – напрацьований план дій між суб’єктами профілактичної роботи щодо проведення акції “16 днів без насильства“.