Питання наповнення місцевого бюджету турбує районних керівників від початку і до кінця бюджетного року. Оскільки кінець поточного року усі хочуть завершити без заборгованості, то у райдержадміністрації засідали по питанню: як змусити чи, правильніше кажучи, попросити іногородніх підприємців, які здійснюють свою діяльність на території Лановецького району, сплачувати ПДФО у місцевий бюджет. Тобто, за тих ланівчан, які працюють в таких підприємців, податки із заробітної плати сплачувати у Ланівці. В принципі, це правильно – люди проживають в нашому районі, користуюються благами та послугами районних установ та організацій, що фінансуються з місцевого бюджету, а їх “лепта” перенаправляється як не в Тернопіль, то в Шумськ, то в Рівне. Так  і получається, що працюєш вдома, але інші райони збагачуються за рахунок їхніх заробітних плат.

Отож, проведено зустрічі із чотирьма іногородніми підприємствами, і вже підраховано, що за рік район недоотримав 1,5 млн. грн. Вірите? Однак варто зазначити, що іногородні підприємства не зобовязані платити звичайно ж у наш місцевий бюджет, хоча й не платити нам ніде не написано – це теж дозволено! І тут справа в особистому авторитеті, репутації та домовленостях між районом і бінес-партнерами з інших районів.

Не можемо не зазначити, що цьогоріч наші громадяни збагатилися майже на 90 мільйонів гривень за рахунок орендної плати за паї. І тільки уявімо, скільки до нашого бюджету надійшло б мільйонів податку, якби всі орендарі були б із нашого краю, місцеві???

Ось і відповідь на запитання: “Додаткові джерела поповнення місцевого бюджету“.