Цигани – один з найбільш незрозумілих і міфологізованих народів на нашій планеті, і так було протягом багатьох століть. Усі ми не раз чули про гадання на руці, зняття поробів, ворожіння і т.д. Можливо хтось і відчув їх “прагнення допомогти” і на собі. Останнім часом особи ромської національності часто зустрічаютьуся у населених пунктах Лановецького району. Не поодинокими є і виклики з цього приводу поліції, які, по приїзді в ту чи іншу сільську раду, нікого вже не знаходять. Однак, це зовсім не означає, що нашим жителям не треба  бути пильними. За статистикою, 75% осіб ромської національності підпадають під кримінальний кодекс.

Найпоширеніші сценарії їх “діяльності” у селах та містах:

  1. допоможіть із харчами – зазвичай тут чи не головну роль виконують діти, яких використовують як чинник морального тиску, адже мало хто встоїть перед голодними очима малечі;
  2. фіксація уваги – це встановлення контакту із мимовільною жертвою, який будується на раптовості, емоційному сплеску та безвиході. Тобто, швидко підбігають і втлумачують вам,  що сильна загроза нависла і тільки зараз Ваш шанс виправити ситуацію. Звучить дивно, але це, на превеликий жаль, дієвий метод.
  3. куплю-продай – це теж поширений спосіб дурити громадян, коли вам пропонують циганське золото, їх шикарні хустки та спідниці, або ж навпаки просять продати їм картоплю, буряк, яйця чи інші харчі. Однак, валюта в них в більшості випадків фальшива. А якщо ж і справжня, то купюри номіналом у 500 гривень, і коли жертви дають решту, цигани застосовують гіпнотичні впливи, і забирають і провіант і кошти.

Сценаріїв як цигани виживають за наш рахунок є багато, однак слід памятати, що найкращий спосіб їх оминути – це не розпочинати бесіду, навіть якщо вас запитують про дорогу чи інше, здавалося б не суттєве. Одне ваше слово і все – ви на гачку цих людей. Тож, будьте обачні і памятайте, що ваша безпека у ваших руках.

Фото з вільних Інтернет джерел